25 lipca 2012 r. w Tarnowie na zaproszenie Prezesa Grupy Azoty Tarnów przedstawiciele wiodących organizacji związkowych z Zakładów Azotowych „Puławy” S.A., Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. oraz Zakładów Chemicznych Police S.A. spotkali się z Prezesem Zarządu Tarnowskich „Azotów” Panem Jerzym Marciniakiem.
Głownymi tematami spotkania były: sytuacja w przedsiębiorstwach Wielkiej Syntezy Chemicznej po ogłoszeniu wezwania na zakup akcji Tarnowa przez Rosyjską Grupę Acron, a także ogłoszeniem wezwania na Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. przez Synthos oraz Grupę Azoty Tarnów.
Uczestnicy spotkania zgodzili się, że decydentem we wszystkich tych sprawach jest Ministerstwo Skarbu Państwa. Pan Prezes Jerzy Marciniak zapoznał związkowców z Puław z metodami zarządzania praktykowanymi w Grupie Azoty Tarnów (Tarnów, Kędzierzyn, Police). Przewodniczący ZZPRC ZA „Puławy” S.A. Sławomir Wręga, pogratulował Grupie Azoty Tarnów silnego i profesjonalnego Zarządu. Zauważył, że zaniepokojenie wokól konsolidacji Grupy Azoty Tarnów z Z.A. "Puławy" wynika m.in. z komentarzy niektórych analityków sugerujących, że połączenie Grupy Tarnów z Grupą Puławy odbędzie się na zasadach opisanych w koncepcji tzw. prywatyzacji produktowej wypracowanej w 2000 roku przez Naftę Polską.
Przypomniał, że koncepcja ta została odrzucona wiele lat temu przez wszystkich zainteresowanych tj. zarządy spółek chemicznych, związki zawodowe i rząd. Przypomniał także, że prywatyzacja według tej koncepcji, zwanej również „łączeniem poprzez podział” zakładała stworzenie bytów jednoproduktowych, które nie przetrwałyby dekoniunktury.
Prezes Jerzy Marciniak poinformował, że na dialog społeczny w Grupie Azoty Tarnów zwraca się szczególną uwagę i załogi w Grupie na bieżąco są informowane o istotnych dla firmy wydarzeniach i decyzjach.
Strony uzgodniły utrzymywanie bieżącego kontaktu oraz organizowanie podobnych spotkań w razie potrzeb.